17.Лис.2020

Такий важливий режим, або переконливі аргументи для запевнення батьків.

Дорогі мами й тата! Як ви вважаєте, що буде з дитиною, яка щодня прокидається в різний час, снідає, коли доведеться, гуляє то вранці, то ввечері, то взагалі на прогулянку не виходить, а спати лягає, коли захоче? А що з нею буде, якщо ви раптом захочете її підняти раніше або укласти  ввечері спати о 21:00? Правильно. Будь яка дитина обов’язково вередуватиме. Тому що в неї немає режиму дня і завжди є про що посперечатися з дорослими. Отже, режим дня необхідний дітям, особливо тим, які звикли вередувати. Батьки, ви це розумієте? Якщо ні, тоді для вас наступне.

Кілька простих аргументів на користь режиму.

  • Режим формує почуття безпеки. Дитині необхідно розуміти, що за чим слід робити. Така передбачуваність заспокоює.
  • Режим допомагає в навчання, він знімає тривожність, отже, залишає більше сил для навчання.
  • Нервова система дитини така, що їй не просто швидко переключатися з улюбленої справи на щось інше. Режим допомагає зробити це без зайвих психологічних напружень.
  • Режим дисциплінує. І дитину і дорослих. Вам не потрібно ламати голову над тим, чим би зараз зайнятися, а дитина знає, що буде далі, і вчиться виконувати те, що необхідно. (Ми зараз їмо і не збираємся гуляти. Щоб піти гуляти, потрібно швидко поїсти.)
  • Режим розвиває самоконтроль. Якщо режиму немає, комусь із дорослих постійно доводиться говорити, що буде далі. «Одягайся – йдемо гуляти», «Лягай спати»… Така модель взаємин, коли дорослий нагадує і вказує, зберігається й тоді, коли дитина підросте.

Як правильно організувати режим дня дитини.

  • Пам’ятайте: головне в режимі не час, а ритм. Дійте не по годинах, а за планом. Якщо дитині хочеться більше грати – грайте, але потім лягайте спати, наприклад, а не йдіть гуляти.
  • Попереджайте заздалегідь. Користуйтеся простими ритуалами, щоб допомогти дитині переключитися з одного заняття на інше.

Наприклад, перш ніж збиратися на вулицю, подивіться у вікно і розкажіть, яка там погода, разом подивіться на термометр.

Нехай дитина розповість татові про те, що хорошого сталося з нею сьогодні. Це допоможе приготуватися до сну.

Як сигнали до перемикання можна використовувати музику. Спокійна музика («Місячна соната» Бетховена, шум морських хвиль, крики дельфінів, спів птахів) стане сигналом до того, що потрібно лягати спати.

Під час занять рекомендовано слухати Моцарта. Нехай якась із його мелодій буде сигналом до навчання, а інша – до гри.

Перед сном бажайте усім добраніч.

  • У розпорядку дня обов’язково має бути час для самостійних ігор дитини.
  • Напишіть, а якщо вийде – намалюйте розпорядок дня на великому аркуші ватману і повісьте в тому місці, де дитина зможе його постійно бачити. Якщо дитина ш=ще маленька, краще використовувати картинки.
  • Якщо ви збираєтеся найближчим часом віддати дитину в дитячий садок або до школи, дізнайтеся, який розпорядок там прийнятий. Тоді дитині буде легше звикнути до нових умов.