Логопедична панорама

09.Сер.2022

Мовленнєві проблеми сьогодні стали досить поширеним явищем. У третини обстежених дітей можна виявити мовленнєві вади. Деякі мовленнєві вади позначаються на інтелекті дитини. Відома влучна фраза англійського невролога Джексона: “Інтелект іде в упряжці мовлення”. Справді, затримки в розвитку мовлення спричиняють затримку розумового розвитку дитини, обмежують її загальний потенціал. Мовленнєві проблеми в подальшому житті дитини спричиняють погану … Продовжити читання “Робота логопеда”

Детальніше
26.Бер.2021

Кінезіологія як засіб розвитку мовлення    Кінезіологія – це наука про розвиток головного мозку через рух.  В.О.Сухомлинський уважав,що рух пальців сприяє активізації мовленнєвих центрів головного мозку і посиленню діяльності мовленнєвих зон.    Кінезіологія – це наука про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я через певні рухові вправи. Це своєрідна «гімнастика мозку».    Основна мета кінезіології: … Продовжити читання “”

Детальніше
09.Бер.2018

«Дихаємо правильно – легко розмовляємо» Дихання, яке з’являється в момент вимовляння звуків, слів, фраз і бере безпосередню участь у їх утворенні, особливе. Воно називається мовленнєвим. Чітка звуковимова, красива дикція неможливі без добре розвинутого мовленнєвого дихання. Доведено, що артикуляційний, дихальний та голосовий апарати постійно координуються у процесі мовлення, працюють синхронно. Існує пряма залежність організації мовленнєвого дихання … Продовжити читання “Вправи на дихання”

Детальніше