09.Бер.2018
Пілатес

Всі наші проблеми родом з дитинства. Цей вираз справедливий не лише стосовно нашої душевної рівноваги, а й – фізичного здоров’я. Правильно сформований опорно-руховий апарат, внутрішні органи і нервова система – це запорука того, що дитина виросте здоровою і повною сил.

Викривлення постави може призвести до багатьох серйозних наслідків, найвідоміший серед яких сколіоз. Сьогодні він зустрічається в кожній другій медичній картці. Цим вже нікого не здивуєш. І що найстрашніше, багато батьків не надають великого значення такому діагнозу.

Викривлення хребта найчастіше виникає через послаблення і подальшу деформацію м’язів хребта. Першим в списку причин такого порушення значиться довге сидіння за комп’ютером чи перед телевізором.

Сколіоз не єдина серйозна загроза. Існує цілий перелік  захворювань, які виникають через неправильну поставу. Наприклад, біль у грудях, спині, швидка стомлюваність, слабкість, часті застуди, збої в роботі внутрішніх органів. Дитина може скаржитися на біль у стопах. Порушення постави може призвести до остеохондрозу та інших хвороб хребта, погіршити роботу серця, печінки, легенів, шлунку і кишечника.  Значно простіше запобігти виникненню проблеми, ніж долати її наслідки. Саме для цього в Житомирському спеціальному центрі розвитку дитини №41 інструктором з фізкультури Лук’яненко  Світланою Іванівною було впроваджено використання дитячого пілатесу. Використання вправ з пілатесу дозволяє сформувати правильні вигини хребта (це гарантує гарну поставу), правильне склепіння стопи (знизиться ризик розвитку плоскостопості), зміцнити м’язи, суглоби та зв’язки, покращити гнучкість і пластику, знизити надлишкову вагу (навіть, якщо дитина не страждає від зайвої ваги, регулярні заняття зроблять її тіло більш підтягнутим і струнким), покращити координацію і витривалість. Зникне надмірна тривожність і нервовість, малюк навчиться спрямовувати енергію у потрібне русло. Зросте самооцінка та почуття впевненості у власних силах. Підвищиться щільність кісток (ефективна профілактика остеопорозу). Покращиться загальне самопочуття.

Збільшиться активність і розвинуться комунікативні здібності. Дитина навчиться концентруватися на поставленому завданні, ставити мету і досягати її. Всі вправи з пілатесу виконуються під пильним наглядом інструктора, без зайвої напруги. Травмуватися за такою системою практично неможливо.

Крім того, вправи, виконувані плавно, спокійно, з рівним диханням, навчать малюків концентруватися, розслаблятися, боротися зі своїми віковими стресами і переживаннями.

Розвиваючи дихальні м’язи, пілатес для дітей вчить здоровому диханню, що дозволить малюку вчитися керувати своїми емоціями, заспокоюватися і відновлювати емоційну рівновагу.

 

Галерея зображень